
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Type | Video Decoders |
| Interface | 2-Wire, I²C, Serial |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 1.89 V |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Operating Supply Current | 60 mA |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of DAC Channels | 0 |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Resolution | 1.25 B |
| Number of A/D Converters | 1 |
Stock: 54
Distributors
pcbx
Unit Price$13.21585
Ext.Price$13.21585
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.21585 | $13.21585 |
| 10 | $10.55210 | $105.52100 |
| 25 | $10.12503 | $253.12575 |
| 50 | $9.71524 | $485.76200 |
| 100 | $9.32204 | $932.20400 |
| 300 | $8.94475 | $2683.42500 |
| 500 | $8.58260 | $4291.30000 |
